Home » Schorzenia » VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Choroby rzadkie w XXI wieku
schorzenia

VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Choroby rzadkie w XXI wieku

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Choroby rzadkie w XXI wieku, która odbędzie się 24 lutego 2023 r. stacjonarnie w Lublinie i online.

Zgodnie z definicją zalecaną przez Unię Europejską, choroby rzadkie w Polsce to schorzenia występujące nie częściej niż u 5 osób na 10000. Fakt występowania tego typu schorzeń jedynie u kilku procent społeczeństwa nie umniejsza jednak wagi problemu oraz konieczności podjęcia skoordynowanych działań w kwestii osób z chorobami rzadkimi.

Celem Konferencji jest wymiana wiedzy oraz przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie m.in. diagnostyki, terapii oraz opieki nad chorymi dotkniętymi chorobami rzadkimi, co pozwoli również na przedstawienie skali problemu. Jesteśmy przekonani, że jedynie interdyscyplinarne działania umożliwią poprawę jakości życia chorych. W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji specjalistów nauk medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów, farmaceutów, genetyków, biologów molekularnych, diagnostów laboratoryjnych, inżynierów biomedycznych, enzymologów, ale także technologów, prawników, psychologów, pedagogów oraz specjalistów z dziedziny zdrowia publicznego.

Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz dostępny na stronie: konferencja-chorobyrzadkie.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Next article